Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w klasach 0-VII miało charakter spotkań uczniów z wychowawcami. Uczniowie klasy 8 swoją uroczystość mieli o godz. 10.00 z udziałem nauczycieli i rodziców Rozdane zostały świadectwa i nagrody najlepszym uczniom i wszystkim pozostałym. Uczniowie podziękowali nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom administracji i obsługi. Następnie wychowawczyni pogratulowała uczniom ukończenia szkoły i życzyła dobrego wyboru nowej drogi, wójt gminy Dobroń p. Robert Jarzębak również skierował ciepłe słowa do uczniów. Z zaciekawieniem wszyscy oglądali film w formie wspomnień dziewięciu lat nauki w tej szkole przygotowany przez uczennicę Hannę Bartczak. Na zakończenie uczniowie robili sobie pamiątkowe zdjęcia i cieszyli się ostatnimi chwilami przebywania we własnym gronie.
W dniu 18.06.2021 roku odbył się „Dzień sportu” zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego p. Marcina Bochenka. Tygodniowe przygotowania spowodowały, że całe zawody przebiegły w bardzo przyjaznej atmosferze, a także były bogate w emocje i rywalizację na najwyższym poziomie. Konkurencje z jakimi zmagali się uczniowie naszej szkoły, to:
1. Bieg na 600 m dziewcząt
2. Bieg na 600 m chłopców
3. Sztafeta klasowa na czas
4. Turniej piłki nożnej
Rywalizacja toczyła się w klasach IV- VIII, co wiązało się z potężną dawką emocji. Młodsze klasy mogły korzystać z zabaw i gier w Fit Chińczyka oraz Feet and Hands Game, które poprzez zabawę rozwijają ogólną sprawność fizyczną.
Klasyfikacja medalowa i pucharowa w poszczególnych konkurencjach wygląda następująco:
Bieg na 600 m dziewcząt:
1 miejsce Amelia Nowakowska (kl. VI)
2 miejsce Julia Mańka (kl. VIII)
3 miejsce Julia Mandat (kl. VIII)
Bieg na 600 m chłopców:
1 miejsce Bartosz Smolarek (kl. VII)
2 miejsce Jakub Rzepkowski (kl. VIII)
3 miejsce Marcel Guzicki (kl. VIII)
Sztafeta:
1 miejsce kl. VII
2 miejsce kl. VI
3 miejsce kl. VIII
Największe emocje przyniósł jednak turniej piłki nożnej, gdzie klasy wystawiły swoje reprezentacje. Turniej rozgrywany był z podziałem na dwie grupy, z których najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, a następnie do finałów.”Czarnym koniem” mistrzostw okazała się drużyna klasy IV, która zdobyła vice-mistrzostwo szkoły.
Zwycięzcami turnieju piłki nożnej została klasa VII, która była w świetnej formie i przygotowała się do zawodów jak profesjonalna drużyna.
Klasyfikacja turniejowa:
1 miejsce i tym samym mistrzostwo szkoły- kl. VII
2 miejsce i vice-mistrzostwo szkoły- kl. IV
3 miejsce i brązowy medal- kl. VI4 miejsce- kl. VIII
5. miejsce- kl. V
Gratulacje dla wszystkich.
Marcin Bochenek
Drodzy Rodzice,
czy chronilibyście swoje dziecko przed uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków? Odpowiedź jest oczywista – jasne, że TAK! A czy ochroniliście lub chronicie dziecko przed uzależnieniem od Internetu i cyfrowego świata? Nie? Mamy dla Was złą wiadomość. Mechanizm uzależnienia jest dokładnie taki sam jak w przypadku hazardu czy kokainy. Tak samo szkodliwy, trudny do opanowania, wyniszczający i zaburzający życie w każdym wymiarze, dlatego, ten artykuł jest LEKTURĄ OBOWIĄZKOWĄ DLA KAŻDEGO Z WAS.
Drodzy Uczniowie, zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie „Dlaczego Każdy się liczy?”. TERMIN nadsyłania prac upływa 12 czerwca 2021 r. Regulamin oraz formularz zgłoszenia znajdziecie w linkach poniżej.
W roku szkolnym 2020/21 Święto Matematyki miało skromny wymiar w postaci konkursu matematycznego dla każdej klasy. Wymienieni poniżej uczniowie otrzymają cząstkową ocenę celującą z matematyki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców. Pozostali uczniowie, którzy przesłali pracę otrzymają ocenę cząstkową bardzo dobrą lub +.
KLASA 4 – KONKURS „PROJEKT KOSZULKI MATEMATYCZNEJ”
Uczniowie wykonali wspaniałe prace, trudno było nagrodzić tylko trzy osoby, jest ich więcej:
Dwa I miejsca: Mateusz Adamek
Natalia Szymczyk
Trzy II miejsca: Filip Misiak
Dominik Kluch
Bartosz Wnuk
III miejsce: Jakub Grabarz
KLASA V – KONKURS ” PLAKAT MATEMATYCZNY
I miejsce: Hubert Skorupiński
KLASA VI – KONKURS ” WESOŁY WIELOKĄT”
I miejsce: Dobrosława Sysio
Dwa II miejsca: Mateusz Markiewicz
Szymon Markiewicz
Dwa III miejsca: Klaudia Mokracka
Piotr Kuliberda
KLASA VII – ” KRZYŻÓWKA MATEMATYCZNA”
I miejce: Sylwia Sysio
II miejsce Maria Angiel
III miejsce: Magdalena Plucińska
KLASA VIII – ” FILM REKLAMA MATEMATYKI”
I miejsce Maja Puchalska
II miejsce Aleksandra Wulkiewicz
III miejsce Wiktoria Grobelna , Julia Mandat
organizatorka konkursów Agnieszka Woźniak
Nagrodzeni uczniowie w konkursach zorganizowanych podczas Święta Matematyki w 2020r.
W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas 4-8 dużo czasu poświęcili na przygotowanie różnych występów z okazji Święta Matematyki i brali aktywny udział w konkursach. Właśnie w dniu 12 marca, kiedy obchodzi się Światowy Dzień Matematyki i kiedy to święto miało odbyć się w naszej szkole ogłoszono zamknięcie placówek. Nie było do tej pory możliwości wręczenia nagród i w tajemnicy zachowane były wyniki konkursów, jedynie uczniowie klasy 8 otrzymali nagrody na zakończenie roku szkolnego. Postanowiłam ogłosić wyniki, a nagrody czekają i zostaną wręczone przy najbliższej sposobności. Zostały one ufundowane przez Wójta Gminy Dobroń p. Roberta Jarzębaka.
Konkurs „Dyktando matematyczne”
I miejsce za bezbłędne prace: Wiktoria Pawłowska kl.VIII i Hanna Bartczak kl.VII
II miejsce: Maja Puchalska kl.VII
III miejsce: Julia Mandat kl.VII i Wiktoria Grobelna kl.VII
Konkurs plastyczno-matematyczny „Jak widzę matematykę?”
I miejsce: Wiktoria Pawłowska kl. VIII
II miejsce: Nikola Donifacy kl. VIII
III miejsce: Nikola Szymańska kl.V
Konkurs MISTRZ MATEMATYKI
Uczniowie z każdej klasy, którzy bardzo dobrze radzą sobie z matematyką pisali test.
Wyłonieni zostali Mistrzowie Matematyki każdej klasy i Szkolny Mistrz Matematyki.
KLASOWYMI MISTRAMI MATEMATYKI ZOSTALI:
Klasy IV – Kamil Rzepkowski
Klasy V – Klaudia Mokracka
Klasy VI – Jakub Pełka
Klasy VII – Hanna Bartczak
Klasy VIII – Wiktoria Pawłowska
SZKOLNYM MISTRZEM MATEMATYKI ROKU 2020 ZOSTAŁA KLAUDIA MOKRACKA Z
organizatorka Święta Matematyki Agnieszka Woźniak
Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!
Jeśli ktoś umie przysporzyć jurorom nie lada kłopotów w podjęciu decyzji, to na pewno są to dzieciaki i młodzież z naszej szkoły. Nie było łatwo, ale cóż, trzeba stawiać czoła wyzwaniom. Czterdzieścioro uczestników konkursu z klas IV – VIII mogło przesyłać maksymalnie trzy zdjęcia do 31 marca 2021 r, z których każde musiało mieć nadany tytuł. Dozwolony był delikatny retusz, a sama praca miała pokazywać pierwsze oznaki wiosny. Ten, kto myśli, że w oczach uczniów są to tylko rozwijające się pączki liści i kwiatów jest w błędzie. Na zdjęciach gra światło, pulsuje życie owadów, ptaków i wszelkich innych stworzeń, widać aktywność ludzi związaną z rozwijającą się wiosną oraz procesy przyrodnicze. Finezyjne, niekiedy wręcz literackie tytuły dodają wyrazistości wielu pracom. Biorąc pod uwagę, że uczestnicy konkursu mieli do dyspozycji jedynie aparty we własnych smartfonach nie należy się dziwić nieidealnej ostrości lub jasności niektórych obrazów. Jury, w składzie: pani Monika Włodarczyk (pomysłodawca i spiritus movens) oraz pani Aleksandra Retkiewicz oceniając 114 nadesłanych zdjęć oceniało oryginalność, przekaz i artyzm oraz rzecz jasna zgodność z podanymi wcześniej regułami konkursu, a także fakt, że wiek uczestników był bardzo zróżnicowany. Wybór najlepszych prac był tak trudny, że KAŻDE z miejsc jest przyznane ex equo. Z resztą – zobaczcie sami jak to wszystko wyglądało!
Monika Włodarczyk
Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z informacjami, zamieszczonymi w linku poniżej.
W dniu 29 marca 2021 w SP w Mogilnie Dużym z okazji nadejścia wiosny odbył się konkurs „Znane i lubiane ptaki Polski”. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 17 uczniów z klas od 4 do 8. Każdy z uczestników musiał się zmierzyć z testem w wersji ON-LINE zawierającym 36 pytań dotyczących wybranych ptaków Polski. Zadania konkursowe ilustrowane były zdjęciami, plikami dźwiękowymi oraz filmowymi. Uczniowie musieli się wykazać znajomością budowy i zwyczajów ptaków oraz umieć rozpoznać wydawane przez nie odgłosy. Było to spore wyzwanie z którym większość uczestników doskonale sobie poradziła uzyskując średni wynik równy 74%.
Najliczniej w konkursie reprezentowana była klasa 8 i ta klasa otrzyma dodatkową nagrodę od organizatora konkursu.
Wyniki konkursu:
1 miejsce: Wiktoria G. klasa 7 34/36pytania, 94%
2 miejsce: Olek klasa 6 33/36 pytania, 92%
Bartosz W-ski klasa 4 33/36 pytania, 92%
3 miejsce: Oliwier klasa 4 32/36 pytania, 89%
Kacper klasa 7 32/36 pytania, 89%
Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną rozdane po powrocie do szkoły. Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zapraszam za rok do udziału w drugiej edycji konkursu.
Monika Włodarczyk
W sytuacjach PILNYCH dyżur w szkole będzie pełniony w godzinach 10:00-12:00.
Szanowni Państwo, wiemy jak dużym obciążeniem dla Was jest zmobilizowanie dzieci do nauki po tak długim okresie zdalnych lekcji. Dlatego chcielibyśmy zaproponować pomoc w postaci webinarium, które poprowadzi nasz szkolny psycholog, pani Anna Grabowska-Nogala. Jak się zalogować? W programie Teams u Państwa dzieci pojawi się dodatkowe spotkanie zaplanowane na najbliższy czwartek, na godzinę 18:00, wystarczy kliknąć DOŁĄCZ, a potem DOŁĄCZ TERAZ i gotowe! Do zobaczenia!
20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon i czat obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów. Z Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.
Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.
Link: SKRYPT_DO_KONKURSU_ZNANE_I_LUBIANE_PTAKI_POLSKI.docx
Tak, to prawda, dzięki współpracy uczniów i nauczycieli stworzyliśmy serię niesamowitych słuchowisk. Autorami tekstów są nasi uczniowie, a czytają nauczyciele. Jeśli wydaje się Wam, że Krystyna Czubówna nie ma konkurencji to uwaga, uwaga… Macie rację! WYDAJE SIĘ WAM! Głos pani Agnieszki Jabłońskiej rozbudzi wyobraźnię, będzie doskonałym relaksem po szkole lub pracy, a dla maluchów może być niezapomnianą kołysanką. Gotowi? Zapraszamy! KLIKNIJ TUTAJ, ABY WYSŁUCHAĆ HISTORII SPISANYCH
Znamy już zwycięzców zimowej edycji międzyklasowych konkursów organizowanych przez nasz Samorząd Uczniowski! Aby zapoznać się z wynikami kliknijcie TUTAJ – emocji z całą pewnością nie zabraknie!
REKRUTACJA
Szanowni Rodzice,
1 marca 2021 rozpoczyna się REKRUTACJA do klasy 0 oraz do klasy I.
Wnioski lub zgłoszenia będą przyjmowane od 1 do 12 marca 2021 r., do godziny 14:00. Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania znajdziecie Państwo TUTAJ.
Nauka w klasach I-III szkoły podstawowej odbywa się stacjonarnie.
Do końca lutego 2021 r. uczniowie z pozostałych klas IV-VIII nadal uczą się zdalnie.
Znamy już wyniki XXI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego z Elementami Gry Aktorskiej „Porozmawiajmy poezją”! Gratulacje dla Dobrosławy Sysio z klasy VI, której jury za brawurową recytację przyznało najwyższe wyróżnienie- „Złotą maskę”!
Dobrusia podjęła się trudu reprezentowania naszej szkoły w konkursie, prezentując wiersz Michała Mordarskiego „Żmija”. A nie było łatwo… Konkurs od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Mimo pandemii, zmiany terminu, a później formuły rywalizacji do oceny przesłano 26 prezentacji.
Małgorzata Gorzelak
Ferie
Ferie świąteczne i zimowe trwają od 23 grudnia 2020r do 17 stycznia 2021r.
JASEŁKA 2020
Boże Narodzenie nie musi trwać tylko trzy dni. Może być w nas przez cały rok. Zapraszamy Państwa na wyjątkowe Jasełka, które zostały nagrane w 20 domach oraz naszej szkole przy zaangażowaniu ponad dwadzieściorga dzieci, sztabu rodziców i opiekunów. Mimo, że każdy pracował oddzielnie, udało się nam stworzyć wspólne dzieło, które można obejrzeć TUTAJ.
Świąteczne życzenia
Szanowni Państwo,
W tym pięknym czasie, życzymy Wszystkim, aby Święta Bożego Narodzenia upłynęły w ciepłej, rodzinnej atmosferze przepełnionej radością, a Nowonarodzony Pan Jezus obdarzał zdrowiem, miłością, pokojem i wszelkimi łaskami potrzebnymi do pokonywania codziennych trudności. Niech ustanie to co nas przygnębia i ogranicza, niech nieporozumienia zakończą się zgodą, a nasze serca niech się otworzą na każdą napotkaną osobę. Wszystkiego co najlepsze!
Ale szopka!
Być może krakowskie szopki są najbardziej znane, ale uczniowie naszej szkoły pokazali, że potrafią się wspiąć na wyżyny swojej świątecznej pomysłowości. Prawdziwe talenty!
Tup, tup, tup… idą Święta!
Jeszcze tylko parę chwil i siądziemy wszyscy przy wigilijnych stołach. A tymczasem do naszych zerowiaków przytuptały takie oto przeurocze butki, wypełnione pysznościami. Widocznie wszystkie dzieciaki w tym roku były naprawdę baaaardzo grzeczne! 🙂
SZKOLNE PODIUM
Pierwszy konkurs Samorządu Uczniowskiego w całości rozstrzygnięty! Więcej szczegółów, fantastyczne biało-czerwone stroje, punktację z poszczególnych konkurencji, a także informację o bonusach jakie otrzymają wszyscy, którzy aktywnie wzięli udział w konkurencjach, możecie zobaczyć TUTAJ.
Mikołaj, Julka i Dawid to uczniowie klasy III, którzy zaangażowali się w powstanie historycznego projektu multimedialnego. Dzięki stworzonym przez nich rysunkom oraz przeprowadzonemu wywiadowi możemy pokazać polską historię z punktu widzenia najmłodszych. Przed Państwem pierwszy odcinek „Naszej historii oczami dzieci”.
Japonia? Gruzja? A może Polska? Zapraszamy do galerii prac plastycznych w zakładce Szkoła on-line, gdzie znajdziecie Państwo wyniki listopadowego konkursu dla klas I-III.
Aleksandra Retkiewicz
Przedłużenie zdalnego nauczania
Szanowni Państwo, informujemy, że zajęcia zdalne dla uczniów podstawowych zostały przedłużone do 3 stycznia 2021 roku. Przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.
Konkurs jesienny
Wspaniała Złota Polska Jesień czaruje nas bogactwem kolorów. To jesienią przyniesiemy ze spacerów najwięcej skarbów – wielobarwne liście, lśniące, brązowe kasztany, żołędzie, szyszki, czerwoną jarzębinę. W domu można wyczarować z nich niesamowite cuuuuda. Piękno tej pory roku dzieci z oddziału zerówkowego i uczniowie klas I – III ukazali biorąc udział w konkursie „Moja jesienna dekoracja” [kliknij w tytuł]. Oto wyniki naszego szkolnego konkursu:
Oddział zerówkowy:
miejsce I – Milena
miejsce II – Oliwia
miejsce III – Maja A.
KLASA I
miejsce I Bartek
miejsce II Mikołaj i Amelia
miejsce III Pola i Nikola
Udział wzięli: Mateusz, Kacper, Filip, Julia, Agata i Tymoteusz
KLASA II
miejsce I Emilka
miejsce II Hania
miejsce III Karolina i Maja
KLASA III
miejsce I Wiktor, Ksawery, Krystian
miejsce II Dawid i Julia
Udział wzięli: Olek, Ines
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i udział w konkursie. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć i czerpania radości z ciepłej atmosfery złotej jesieni, gdy za oknem już nadchodzi zimowy wiatr.
Patrycja Jabłońska
Nie mówimy „żegnamy”, ale „DO ZOBACZENIA”
Z głębokim żalem zawiadamiamy Was Drodzy Uczniowie i wszystkich Państwa, że w poniedziałek 16 listopada zmarła nagle na atak serca Pani Renata Jary, p.o. dyrektora i wieloletnia dyrektor naszej Szkoły (wynik na Covid-19 był UJEMNY). W tych trudnych chwilach pragniemy także przekazać wyrazy współczucia Rodzinie pogrążonej w smutku.
Pogrzeb odbędzie się w piątek 20 listopada. Ceremonia rozpocznie się mszą świętą o 13:30 w kościele parafialnym w Dobroniu.
Pani Dyrektor, dziękujemy za cały Pani trud i zaangażowanie, za czas poświęcony każdemu, za wszystkie rozmowy i Pani troskę o każdą, nawet najdrobniejszą sprawę dotyczącą szkoły. Zachowujemy Panią w naszej pamięci i modlitwie.
Pracownicy Szkoły
Święto Odzyskania Niepodległości
Listopadowy liść dla Niepodległej …
102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do wspomnień minionych wydarzeń.
Poprzez lekcje historii, konkursy historyczne ogłoszone dla klas I-VIII pod hasłami:
”MOJE DRZEWO WOLNOŚCI” i “LISTOPADOWY LIŚĆ DLA NIEPODLEGŁEJ ”
uczniowie naszej szkoły pokazali, jak dziś współcześnie możemy pielęgnować i rozwijać historię naszego narodu, tak aby na zawsze pozostała w naszych sercach, myślach.
Czym dla mnie i mojej rodziny jest niepodległość?
Zobaczcie…
Z uwagi na obecną sytuację pandemiczną w kraju, laureatów konkursów poznamy wówczas, kiedy powrócimy do nauki stacjonarnej.
Dziękuję Wam za wyjątkową lekcję patriotyzmu…
Monika Pawełczyk
NOWE ZASADY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY
Szanowni Państwo,
mając na uwadze dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z zagrożeniem chorobą COVID-19 oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zarówno Państwa, dzieci oraz pracowników, informuję, że od dnia 9 listopada 2020 r. do odwołania Szkoła Podstawowa w Mogilnie Dużym będzie funkcjonowała w oparciu o poniższe zasady:
1. Kontakt z sekretariatem jest możliwy telefonicznie (nr tel.: 43 677 26 28, ew.: 795 772 628) lub za pomocą poczty elektronicznej – spwmd@wp.pl .
2. Kontakt z dyrektorem szkoły oraz nauczycielami jest możliwy za pośrednictwem dziennika elektronicznego.
3. Interesanci będą przyjmowani tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym uzgodnieniu daty i godziny.
4. Przekazywanie dokumentów, korespondencji będzie odbywać się za pośrednictwem tzw. skrzynki podawczej umieszczonej przy drzwiach wejściowych wewnątrz budynku.
5. Biblioteka szkolna udostępnia jedynie lektury z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, t.j. zwracane woluminy poddawane są kwarantannie. Zapytania o możliwość wypożyczenia danej książki należy kierować za pośrednictwem dziennika elektronicznego do pani Ewy Bernasiak.
6. Na terenie szkoły obowiązują zasady tzw. reżimu sanitarnego, t.j.: zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego.
Wizyty w szkole ograniczamy do niezbędnego minimum.
Zawieszenie zajęć stacjonarnych w klasach I-III
Od poniedziałku 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.
Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
Zawieszenie zajęć stacjonarnych dla klas IV-VIII
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się tabliczki mnożenia. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Przez wiele lat pod jego patronatem organizowane były Mistrzostwa Polski w Tabliczce Mnożenia. Od 2011 roku przeprowadzany jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Organizator Główny udostępnia uczestnikom materiały niezbędne do przeprowadzenia ŚDTM takie jak: losy, logo, plakaty, scenariusze gier i wiele innych. Pomysłodawcą akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. Wielki pasjonat niecodziennego nauczania-uczenia się matematyki. Autor kart Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, „Dodawanie i odejmowanie” oraz „Gry logiczne (3 kolory)” (które opracował z córką Justyną Grabowską-Dybek). W związku z reżimem sanitarnym akcja w naszej szkole przebiegała na lekcjach matematyki. W każdej klasie przeprowadzona została lekcja z wykorzystaniem materiałów do nauki tabliczki mnożenia, które były dostępne na stronie organizatora Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W dniu 02 października odbył się w naszej szkole pisemny egzamin z tabliczki mnożenia. Przystąpili do niej uczniowie klas IV-VIII. Nie wszystkim udało się zdobyć Odznakę Eksperta Tabliczki mnożenia, ale za każdym razem jest lepiej. Kolejny egzamin za rok.
Agnieszka Woźniak
Lody, lody, lody…
Spotkanie z pisarzem Kazimierzem Szymeczko
23 września 2020 roku gościliśmy w naszej szkole pana Kazimierza Szymeczko – pisarza, autora wielu książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Gminną Biblioteką w Dobroniu w ramach projektu „Z książką na walizkach”. Ze względu na obostrzenia sanitarne uczestnikami spotkania byli jedynie uczniowie z klas: piątej i szóstej.
Pan Kazimierz Szymeczko mieszka i pracuje w Rudzie Śląskiej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Autor książek: „A to historia. Opowiadania z dziejów Polski”, „Gołąbek niepokoju”, „ Tajemnica jednej nocy”, współautor m. in.: „Opowiadań z kluczem”, „Opowiadań z dreszczykiem”, „Walka o wolność”.
Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść „Tetrus” – do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.
Nasz miły gość podczas spotkania opowiadał o natchnieniach, pomysłach na fabułę wybranych książek oraz o tym, jak zaczęła się Jego przygoda z literaturą. Kazimierz Szymeczko pisze książki historyczne, obyczajowe i przygodowe. W swoich utworach skupia się na ludziach, a wydarzenia historyczne stanowią doskonałe tło.
Pisarz w czasie spotkania odpowiadał cierpliwie na wiele pytań zadawanych przez młodych czytelników. Dowiedzieliśmy się m.in., że chętnie odwiedza giełdy staroci, zbiera kubki i lampy naftowe, hoduje króliki, miaaaaau (a raczej: miał) latającego kota, który onegdaj jednym skokiem na klawiaturę skasował kilka stron natchnionego tekstu… Na koniec spotkania usłyszeliśmy kilka zdań w gwarze śląskiej, bowiem nasz gość pochodzi z Górnego Śląska. I zapamiętamy już, że GRUBA, to po śląsku wcale nie pulchna kobieta, ale KOPALNIAJ
W podziękowaniu za miłe spotkanie nasz gość otrzymał pamiątkowy dyplom oraz monetę – nasze SZKOLNE TRZY GROSZE. Uczestnicy spotkania mieli okazję do nabycia książek opatrzonych autografem, zaś przy szkolnej bibliotece została wywieszona pamiątkowa fotografia z dedykacją od pana Kazimierza Szymeczko.
Przy okazji spotkania został również rozstrzygnięty konkurs ogłoszony przez Wydawnictwo Literatura. Spośród wystawionych prac plastycznych autor wybrał trzy: I miejsce zdobył Mateusz Markiewicz, II miejsce: Natalia Kołasińska, III miejsce: Szymon Markiewicz. Laureaci otrzymali nagrody książkowe.
Wszystkich zachęcamy do przeczytania książek pana Kazimierza Szymeczko, zaś pani Marzenie Madej dziękujemy za współpracę w propagowaniu czytelnictwa w naszej szkole.
eRJot
Rok szkolny 2020/2021
Nowy rok szkolny rozpoczął się inaczej niż zwykle. Uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach za wyjątkiem klasy pierwszej, która miała krótkie przywitanie na świetlicy z Panią Dyrektor i wychowawczynią p. Patrycją Jabłońską.