Zajęcia z pierwszej pomocy
Przed wakacjami 23 czerwca 2014 roku do naszej szkoły przyjechała wykwalifikowana grupa ratowników medycznych z pabianickiego zakładu Philipsa. W trakcie pokazu udzielania pierwszej pomocy , dzieci z klas I-III mogły przypomnieć sobie podstawowe wiadomości oraz wziąć udział w praktycznym szkoleniu bandażowania rąk i nóg , układaniu poszkodowanego na noszach czy zastosowaniu resuscytacji na fantomie. Na zakończenie pokazu ratownicy wręczyli naszym uczniom bardzo ładne upominki : długopisy w kształcie strzykawek i karty zawierające podstawowe wiadomości z zakresu pierwszej pomocy. Grupa ratowników obiecała wrócić do nas w nowym roku szkolnym.
Miasteczko Ruchu Drogowego
Dnia 16 czerwca 2014r. gościliśmy policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego w Łodzi, który przeprowadził dla klas IV-V praktyczne zajęcia jazdy rowerem po torze przeszkód z użyciem znaków drogowych. Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia manewrów w „Miasteczku ruchu drogowego” i sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze. W kwietniu z tymi samymi klasami odbyły się zajęcia teoretyczne również z udziałem panów policjantów z Łodzi. Zmierzenie się z sytuacjami w praktyce było dla uczniów dużym wyzwaniem. Po kilku próbach jazda wychodziła im całkiem dobrze.
Agnieszka Woźniak
Spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II
W dniu 11 czerwca 2014r. odbyło się w naszej szkole Spotkanie ze Świętym Janem Pawłem II z okazji kanonizacji, która odbyła się 27 kwietnia b.r. W uroczystość zaangażowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Młodsze dzieci wykonały rysunki i zaśpiewały piosenki, natomiast starsze przygotowały prezentacje multimedialne dotyczące różnych aspektów życia naszego Kochanego Papieża oraz napisały wiersze. Spotkanie było wzruszające, a dzięki wielu ciekawostkom o papieżu prezentowanym przez dzieci mogliśmy poczuć Jana Pawła II jako osobę bliską dzieciom pod wieloma względami.
„Życie poezją pisane!”
Pod takim hasłem 4.06.2014 r.został zorganizowany Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych. W otoczeniu kwiatów i zapachu czarnego bzu w świetlicy szkolnej w Mogilnie dwunastu uczestników zaprezentowało wiersze polskich poetów. Piękne recytacje uatrakcyjniały ciekawe rekwizyty i barwne kostiumy. Komisja konkursowa, którą tworzyli nauczyciele wszystkich trzech szkół, oceniała uczniów przyznając punkty w czterech kategoriach. Laureatkami tegorocznego konkursu zostały: Julia Antonowicz i Antonina Wróblewska ze S.P. w Mogilnie Dużym oraz Barbara Bednarkiewicz ze S.P. w Chechle, dziewczęta uzyskały po 60 pkt. Wyróżnienie przypadło Patrycji Grąckiej ze S.P. w Chechle /58 pkt./ Nagrody, ufundowane przez Wójta Gminy Dobroń, zostały wręczone w trakcie festynu w Mogilnie Dużym.
Gmina Dobroń– MOJA MAŁA OJCZYZNA
W dniu 2 czerwca 2014 roku w szkole w Mogilnie został przeprowadzony Gminny Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych. Tematyka obejmowała treści związane z historią Dobronia i najbliższej okolicy od czasów średniowiecznych do dziejów najnowszych.
Zwyciężyła w konkursie uczennica SP w Mogilnie Dużym Justyna Szczepanik , a kolejne miejsca zajęły- II miejsce Zuzanna Sójka ze SP w Dobroniu i III miejsce Julia Mesor ze SP w Chechle. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Dobroń.
Wycieczka do Borysewa
W piątek 13 czerwca 2014 roku dzieci z klas 0-III odwiedziły ZOO- safari w Borysewie. Pogoda jak zwykle dopisała. Na miejscy czekały na nas różnorodne zwierzęta między innymi: żyrafy , 5-osobowa rodzina lwów , białe tygrysy , surykatki itp. Uczniowie zostali zaproszeni przez pracownika ZOO do ciuchci , która obwiozła nas po całym terenie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika o zwyczajach zwierząt. Po przyjemnej przejażdżce mini pociągiem nadszedł czas na kupienie pamiątek, które sprawiły dużo radości, ponieważ były to maskotki przedstawiające mieszkańców ZOO. Następnie zostaliśmy zaproszeni na lekcję edukacyjną. Dzieci miały możliwość obejrzeć z bliska jaszczurkę , węża i żółwia. Pobyt zakończył się ogniskiem z pysznymi kiełbaskami i gorącą herbatą. Wycieczka jak zwykle była udana i poszerzająca wiedzę naszych uczniów.
Wystawa zwierząt
Były chomiki, psy, żółwie i wielkie zainteresowanie uczniów prezentowanymi zwierzętami. Poznaliśmy championa wśród „pieskiej braci” uroczego berneńskiego psa pasterskiego. Dowiedzieliśmy się o akcji reanimacyjnej prowadzonej przez Borysa na jego chorym chomiku i o spokojnej, dobrze „ułożone” śwince morskiej Martyny. Dziękujemy opiekunom i ich rodzicom za kłopot związany z transportem zwierząt na wystawę.
„Duża woda”- bez tajemnic
Ten uroczy zakątek, który jest pomnikiem przyrody dokładnie poznawali uczniowie klasy szóstej w trakcie lekcji przyrody. Rechot żab, mech torfowiec, kaczka krzyżówka wodząca młode tworzyły tło do zajęć związanych z rozpoznawaniem drzew, mchów i krzewinek. Uczniowie poznali dokładnie roślinność bagienną z pyszniącą się wełnianką, która nastrajała nas tajemniczo i bajecznie.
Wycieczka do Wrocławia
W wycieczce do Wrocławia uczestniczyły klasy IV i V. Była to niezwykła lekcja historii gdyż uczniowie obejrzeli Panoramę Racławicką -obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki pokonali Rosjan. Olbrzymi obraz namalowali między innymi Jan Styka i Wojciech Kossak. Następnie uczniowie zwiedzali Muzeum Narodowe i podziwiali sztukę śląską z XII-XVI w i polską sztukę współczesną. Po obiedzie wycieczka wyruszyła na rynek w poszukiwaniu krasnali.Później w Ogrodzie Botanicznym odbyła się lekcja przyrody, gdzie spacerując alejkami można było podziwiać różne gatunki drzew, krzewów i kwiatów. Miło było odpocząć na ławeczce w kolorowej scenerii kwitnących roślin. Uczniowie wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.
Wycieczka do Torunia
Dnia 29 maja 2014 r. klasy I-III wybrały się na jednodniową wycieczkę do Torunia. Aura nam sprzyjała, choć nie było zbyt ciepło. Pierwszą atrakcją okazał się przejazd przez most nad naszą największą polską rzeką Wisłą. Potem zobaczyliśmy Bulwar Filadelfijski z przystanią wycieczkowych statków rzecznych. W trakcie zwiedzania Starego Miasta, pani przewodnik opowiedziała kilka ciekawych legend związanych z Toruniem. Dzieci podpierały Krzywą Wieżę, żeby „jeszcze z rok postała i się nie przewróciła”, zobaczyły dom Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski z Ratuszem, Dwór Artusa, pomnik Mikołaja Kopernika. Atrakcją, na którą szczególnie czekały był pobyt w Planetarium na seansie „Mój kumpel Niko”.Ostatnią atrakcją był aktywny udział w wyrabianiu ciasta według oryginalnej receptury średniowiecznej oraz w wypieku toruńskich pierników w Muzeum Piernika. Dzieci były zachwycone.
Mistrzostwo powiatu dla Mogilna
Gminne zawody w piłce nożnej chłopców i dziewcząt szkół podstawowych na stadionie w Dobroniu zdominowali uczniowie szkoły w Mogilnie Dużym zajmując
I miejsce zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt.
Wyniki dziewcząt: SP Mogilno – SP Dobroń 3:1./ bramki dla Mogilna: Wiktoria Rymarz 2, Patrycja Papuga, dla SP Dobroń Natalia Małek /.
Wyniki chłopców: SP Mogilno- SP Dobroń 13:0 najwyższą skutecznością popisał się Igor Pręcikowski zdobywając 6 bramek.
W finale powiatowym chłopcy po zaciętej walce ulegli mistrzom powiatu SP 14 z Pabianic 2:4, a dziewczęta odniosły sukces zdobywając I miejsce w Powiecie Pabianickim pokonując najlepsze szkoły z Pabianic i Konstantynowa.
Stoją od lewej: Justyna Szczepanik, nauczyciel wf- p. Janusz Szerffel, Kinga Grabarz, Wiktoria Rymarz, Kaja Sokołowska, Paulina Szczepanik/bramkarka/ klęczą od lewej: Alicja Woźniak, Zuzanna Socha, Patrycja Papuga, Ola Piechulska.
Zajęcia z ceramiki
Już kolejny rok odbywają się w naszej szkole zajęcia z ceramiki prowadzone przez panią Donatę Lesińską. Cieszą sie one wśród dzieci ogromnym powodzeniem. Uczniowie chętnie na nie uczęszczają. Podczas zajęć powstają przeróźne wytwory: dzbanuszki, miseczki, zwierzaki itp.
Tarnowskie Góry – miasto poznane!
Maj to czas szkolnych wycieczek krajoznawczych po Polsce. Uczniowie klas VI i V wybrali się do Tarnowskich Gór, podróż rozpoczęła się 16 maja o 6.30. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Chleba oraz warsztaty edukacyjne, mające na celu poznanie historii piekarnictwa oraz własnoręczne robienie precli – były pyszne!
Ponadto w muzeum tym znajdowały się różne sale z eksponatami, najciekawsza okazała się klasa szkolna sprzed kilkudziesięciu lat: stare ławki, katedra dla nauczyciela, tabliczki do pisania – istne przeniesienie się w czasie!
Następną ciekawostką było zwiedzanie Kopalni Srebra. Wędrowanie 40 metrów pod ziemią, pływanie w sztolniach łodziami dało niesamowitą wiedzę o ciężkiej pracy gwarków w XVII i XIX wieku. Przewodnicy opowiadali historie prawdziwe oraz legendy związane z tymi miejscami.
Dopełnieniem pełnej wrażeń wyprawy był obiad w restauracji ‘Kałamarz” znajdującej się w budynku, w którym w XVIII w. mieszkał znany niemiecki poeta J. W. Goethe a w XIX w. polski dramaturg, pisarz, poeta i historyk J.U. Niemcewicz. Wnętrza bardzo klimatyczne, wystrojem nawiązujące do XVIII wiecznych zajazdów śląskich, dobrze wpływały na apetyty.
„Mistrz Tabliczki Mnożenia dla klas III”
W środę 14 maja w Szkole Podstawowej w Mogilnie Dużym odbył się kolejny już, XV Gminny Konkurs Matematyczny ,, Mistrz Tabliczki Mnożenia” dla najlepszych uczniów klas trzecich. Uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania z treścią, tabelki i magiczne kwadraty. Zwycięzcami konkursu zostali Wiktor Cieciorowski I miejsce S.P. Chechło, Bartosz Grobelny II miejsce S.P. Mogilno Duże, Wojciech Kozioł III miejsce S.P. Dobroń. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczone zostały podczas FESTYNU w Mogilnie Dużym w dniu 8 czerwca.
Najlepsi uczniowie – poloniści
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie polonistycznym zorganizowanym przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką – Filię Pabianice. Adresatami konkursu „Piękno i różnorodność opisów przyrody w literaturze” byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu pabianickiego. Zadania konkursowe nawiązywały do wierszy Juliana Tuwima, Czesława Miłosza, Leopolda Staffa, Wisławy Szymborskiej, poezji Adama Mickiewicza.
Laureatami konkursu zostali:
Justyna Szczepanik – II miejsce
Szymon Antonowicz – III miejsce
Paulina Szczepanik – wyróżnienie
W czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Pabianicach 7 kwietnia nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu.
odbył się 15 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dobroniu, która była organizatorem imprezy. Zabawa miała charakter współzawodnictwa klas. Każdy zespół odpowiadał na serię pytań opartych o wiadomości zawarte w dwóch prezentacjach multimedialnych i brał udział w konkurencjach sportowych. W wyniku eliminacji I miejsce zajęła klasa szósta i III miejsce klasa piąta z naszej szkoły. GRATULACJE!!!
Dnia 6 kwietnia po dwóch uczniów z klas IV-VI wzięło udział w konkursie matematycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Dobroniu. Rywalizowały ze sobą szkoły: Dobroń, Mogilno i Chechło. W kategorii klas czwartych – II miejsce zdobyła Julia Antonowicz, klas piątych- III miejsce zajął Krystian Bartczak i wyróżnienie Kuba Kania, klas szóstych- II miejsce zajęła Kaja Sokołowska i wyróżnienie Justyna Szczepanik. Opiekunem naszych uczestników była p. Agnieszka Woźniak. Nagrody odebrali podczas obchodów „Dnia Ziemi” w Szkole Podstawowej w Dobroniu. Gratulujemy naszym uczestnikom!!!
Dnia 21 marca powitaliśmy wiosnę. Uczniowie prezentowali wiersze i piosenki.
Pogoda sprzyjała i wszyscy udali sie na boisko, by spalić Marzannę- symbol zimy.
Gminny Konkurs Pożarniczy odbył się w naszej szkole. Justyna Szczepanik zakwalifikowała się do dalszego, czyli powiatowego etapu.
Finał Powiatowy Młodzieżowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej miał miejsce 12 marca 2014 r. w dobrońskim gimnazjum. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 40 pytań. Po pięciu uczestników z każdej grupy wiekowej weszło do finału i brało udział w dalszej rywalizacji. Należało udzielać ustnej odpowiedzi na zadawane pytania. Justyna Szczepanik zdobyła 5 miejsce i wróciła z nagrodą.
Agnieszka Woźniak
Święto Matematyki
Dnia 6 marca odbyło się w naszej szkole Święto Matematyki pod hasłem „ Matematyka to królowa nauk, a jej nauka może być przyjemnością”. Całą imprezę przeprowadziła p. Agnieszka Woźniak. Uczniowie z klas I-VI przygotowywali następujące zadania: klasy I-III- piosenkę matematyczną, plakat z figur geometrycznych „Matematyka- Królowa nauk”, klasy IV-VI- konkurs mody „Jak wygląda miłośnik matematyki”, plakat „Kraina figur geometrycznych” i kl. VI makietę przestrzenną „ Geometryczne miasto”. Były to prace długoterminowe , a zaprezentowane zostały podczas godzinnego spotkania z okazji Święta Matematyki. Pokaz mody zadziwił wszystkich pomysłowymi matematycznymi kreacjami. Klasy I-III przygotowały ciekawe piosenki matematyczne. Uczniowie klas starszych rywalizowali między sobą biorąc udział w konkurencjach: zagadki i skojarzenia matematyczne. Podczas imprezy dzieci obejrzały film „Matematyka w życiu”, reklamy czworokątów przygotowane przez uczniów kl. V oraz parodię piosenki „Matematyka mnie kręci” w wykonaniu uczniów z klasy IV. W wyniku konkursowej rywalizacji
I miejsce zajęła klasa I i V
II miejsce klasy III i VI
III miejsce klasy II i IV.
Każdy z uczniów otrzymał upominek sponsorowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe i Radę Rodziców.
Spotkanie matematyczne przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.
Dnia 12 lutego 20014r.w Gimnazjum a Paulo w Pabianicach odbył się konkurs „Wierzę i wiem”. Tematem tegorocznej edycji była Ewangelia wg św. Mateusza oraz zagadnienia dotyczące Wielkiego Postu i Wielkanocy, jako okresu roku liturgicznego. Uczniowie klas szóstych szkół podstawowych w dwuosobowych zespołach walczyli o nagrodę, którą była darmowa nauka w Gimnazjum a Paulo. Przybyło 54 uczestników, którzy wykazali się ogromną wiedzą. Wśród nich byli uczniowie z naszej szkoły- Justyna Szczepanik i Michał Duczka. Zdobyli oni w punktacji II miejsce.
Gratulujemy serdecznie!!!
Na dobre zakończenie I semestru 17 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa. Dzisiejszy bal rozpoczęły klasy młodsze, później w taneczne rytmy ruszyli starsi, czyli klasy IV-VI. Przy różnorodnej muzyce, wśród migających kolorowych światełek uczniowie się świetnie bawili.
JASEŁKA
W dniu 19 grudnia uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Ewy Bernasiak i p. Agnieszki Woźniak zaprezentowali widowisko o Bożym Narodzeniu -tradycyjne Jasełka. Przybliżyły nam one czas świąteczny a śpiewane kolędy przez wszystkich uczniów wprowadziły uroczysty nastrój.
Święto patrona szkoły
Jak co roku 5 grudnia jest okazją do przypomnienia postaci patrona szkoły, pisarza W.S. Reymonta. Już z samego rana na szkolnym korytarzu pojawił się siedzący przy biurku pisarz (w tę rolę wcielił się Szymon Antonowicz). Z ogromnym zaangażowaniem rozdawał ulotki z biogramem i autografy .
W międzyczasie dziewczęta z szóstej klasy w przebraniach ludowych rozdawały uczniom kartki z pytaniami i odpowiedziami do quizu o patronie szkoły. Uczniowie musieli dobrać się w pary tak, aby odpowiedź pasowała do pytania. Około godziny 10.00 wszyscy zgromadzili się w świetlicy, podczas prezentacji multimedialnej nastąpiło rozwiązanie quizu, uczniowie zgłaszali się parami. W nagrodę dostawali słodkie upominki.
Uroczystości dopełnił występ artystyczny, w którym udział wzięli: N. Stężycka, J. Styczyńska, J. Szczepanik , K.Sokołowska, H.Mańka.
Na zakończenie wręczono nagrody i dyplomy za prace plastyczne w konkursie „Bożonarodzeniowa ozdoba ludowa”.
BOŻE NARODZENIE TUŻ, TUŻ…
Grudzień to miesiąc, który kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia – a one – z czasem wielkiej radości, ale też refleksji, zadumy oraz podsumowań, bo to już koniec roku kalendarzowego. Przygotowania w naszej szkole do tych ważnych świąt zaczęły się już z początkiem grudnia. Na korytarzu stanęła choinka przystrojona ozdobami, wykonanymi przez naszych uczniów. Częścią tego naszego szkolnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa jest wspólne śpiewanie kolęd podczas lekcji muzyki i religii.. Uczniowie kl. IV przygotowują „jasełka”, które przedstawią w szkole 19 grudnia o godz. 12.50. Podczas godzin do dyspozycji wychowawcy dzieci ubierały w salach choinki i przyozdabiały gazetki, aby w odpowiedniej atmosferze spędzić spotkania z Mikołajem i wigilie klasowe.
Po raz pierwszy w wir świątecznych działań włączyli się Rodzice, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali kartki świąteczne.
Niech te zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą dla Wszystkich czasem odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, uśmiechem i wspomnieniami…
To właśnie tego wieczoru,
gdy wiatr zimnym śniegiem dmucha –
w serca złamane i smutne,
cicha wstępuje otucha.
To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg się rodzi w człowieku.
Radosnych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku…
W środę 13 listopada 2013 r. w Miejskim Domu Kultury w Pabianicach odbył się powiatowy konkurs recytatorski poezji Juliana Tuwima. Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Wróblewska , Julia Styczyńska, Justyna Szczepanik oraz Szymon Antonowicz . W repertuarze były: „Spóźniony słowik”, „Gdyby”, „Mowa ptaków”, „Colloquium niedzielne na ulicy”. W konkursie w kategorii szkół podstawowych udział wzięło 93 uczniów. Wróciliśmy bez trofeów ale z nowym doświadczeniem i satysfakcją, że występy naszych uczniów były na bardzo wysokim poziomie.
MDK w Pabianicach – 13.11.2013 r.
Święto Niepodległości w Mogilnie.
Od lat uczniowie szkoły pamiętają o ważnych uroczystościach. Święto Niepodległości ma szczególną wymowę i znaczenie dla wszystkich Polaków .Polska po 123 latach niewoli w 1918 roku odzyskała niepodległość. Przygotowany przez uczniów montaż poetycko-muzyczny przybliżył trudny dla nas okres zaborów i wydarzenia z 11 listopada 1918 roku. Wspominano postać Józefa Piłsudskiego. Społeczność szkoły nie tylko oklaskiwała występujących, ale z zaangażowaniem wykonała znane pieśni legionowe.
„O prosiaczku brudasku”
Uczniowie klas 0-III 5 listopada 2013 r. obejrzeli przedstawienie wystawione przez Teatrzyk „Skrzat”. W tytułową postać spektaklu wcieliła się nasza absolwentka Dominika Zdzienicka, już kilkukrotnie odwiedzająca szkołę z przedstawieniami teatralnymi. Opowieść o wędrującym po świecie prosiaczku prezentowała ważne treści tj. higiena osobista, zdrowe odżywianie – „ by co rano uśmiechniętym być, trzeba świeże mleczko pić”, ochrona przyrody. Dzieci bardzo emocjonalnie reagowały, przeżywając z bohaterami niezwykłe przygody.
Smacznie i zdrowo
Ciekawym przedsięwzięciem w szkole była impreza realizowana metodą projektu, mająca formę konkursu, pod hasłem „Szlachetne zdrowie”. Każda klasa musiała przygotować, w zależności od przydzielonego zadania: deser, kanapki, sałatki lub soki. Oprócz potrawy ważny był sposób przygotowania, podania i zaproszenia do stołu. Pomysłodawczyniami projektu były pp. J. Urbańska i M. Sokołowska, nad pracami poszczególnych klas czuwali wychowawcy klas I – VI. W kategorii kl. I-III wygrali pierwszoklasiści, a w kategorii kl. IV-VI – szóstoklasiści. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Uczniowie pracowali z bardzo dużym zaangażowaniem, a przygotowane posiłki były cudooownie smaczne!!!
ŚLUBOWANIE KLASY I
25 października 2013 r. uczniowie klasy pierwszej uroczyście ślubowali szkole.
Uroczystość poprowadzili dwaj uczniowie z klasy 6: Michał Pipiak i Hubert Mańka.
Pierwszaki, które uczestniczą w projekcie „Szkoła kreatywnych umysłów, ”nie dały się zbić z pantałyku. Każdy opowiedział o sobie tekstem rymowanym, autorstwa własnego, bądź we współpracy z rodzicami. Wszystkie wierszyki zasłużyły na duże brawa. A oto niektóre z nich:
„Jestem Adaś Dalkowski, na głowie mam jasne włoski.
Moje ulubione danie to barszczyk czerwony,
Który jest zawsze przeze mnie zjedzony.
Puzzle często lubię układać i czasem z bratem Krzysiem pogadać.”
„Jestem Kubuś, chłopiec uśmiechnięty,
Do zabawy zawsze chętny, lubię skakać i żartować,
W szkole jednak potrafię się zachować!”
„Jestem Oliwer , to już wiecie.
Lubię podróżować po całym świecie.
Zabawa z bratem i kolegami,
To nie lada gratka dla takiego gagatka.
Figle, psoty często płatam,
Ale i tak u dziadka czeka na mnie słodka czekoladka.”
„Jestem fajny Bartuś .
We wrześniu skończyłem 6 lat.
Lubię chodzić do szkoły,
Interesuje mnie cały świat.
Moja wiedza jest już całkiem spora,
Lecz najchętniej skupiam się na traktorach.”
„Cześć! Mam na imię Ola.
Mam siedem lat.
Jestem uczennicą klasy pierwszej.
Lubię czytać książki.”
„Jestem Marcel fajny „ziom”.
W Rokitnicy jest mój dom,
Mam w tym domu kota, psa
I „ziomali” na sto dwa.
Mieszkam z mamą, dziadkiem, babcią,
Obok wujek, ciocia i kuzynka Zosia. Yoo!”
„Jestem Filip, chłopak wesoły, co chętnie chodzi do szkoły.
Lubię z tatą w piłkę grać, albo z bratem w piasku kopać.
A najchętniej powiem szczerze , lubię szaleć na rowerze.
Tylko mama wciąż się złości, że połamię wszystkie kości.”
„Jestem Kacper, mam lat sześć. Lubię rano płatki jeść.
Zeróweczkę dobrze zdałem i do pierwszej się dostałem.
Jestem ładny, mądry, silny, no i w szkole bardzo pilny.”
„Jestem Szymek, to już wiecie.
Lubię klocki LEGO najbardziej na świecie.
Lubię grać w piłkę i jeździć rowerem
I dla wszystkich jestem dobrym przyjacielem.
Chodzę z dziadkiem na grzyby, z babcią gram w gry.
A co o sobie powiesz ty?
„Jestem Konrad Gołębiowski, zabawny i beztroski.
Bardzo kocham dinozaury i tireksy i ptenozaury
I te z łuskami i te z rogiem – zostanę paleontologiem.”
Po części artystycznej, przyszedł czas na poczet sztandarowy, hymn, ślubowanie i pasowanie
na ucznia Szkoły Podstawowej w Mogilnie Dużym. Pierwszaki udowodniły, że dorosły do powagi chwili i zachowały się, jak przystało na uczniów naszej szkoły.
Potem uroczystość uświetniły występy klasy „0” , II i III. Pierwszaki otrzymały od klas 0 – III prezenty.
Na koniec klasy udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.